حجم: MB

نویسندگان: دکتر رضا جبیبی ساروی، دکتر وحید حسینی جناب و دکتر محمد حیدری

انتشارات:   رویان پژوه        (1393)      196 صفحه      18000 تومان       تلفن: 66486373

کشور ما باتوجه به قرار گرفتن در مسیر کمربند کوهزایی آلپ - هیمالیا و برخورداری از اقلیم متغیر و ناپایداری‏ های موقت و موسمی در طول تاریخ، بلایای طبیعی به خصوص سیل و زلزله را در اغلب نقاط خود تجربه کرده است به ‏طوری که جزو ده کشور بلاخیز دنیا محسوب می‏شود.

استقرار ایران در کمربند جهانی زلزله و وجود نقاط جمعیتی متراکم و پراکنش جغرافیایی جمعیت روستایی در عرصه ‏های حادثه‏ خیز، ایران را به کشوری شدیداً  آسیب‏پذیر در برابر زلزله تبدیل نموده است. ساخت ‏و سازه ‏ای بی ‏رویه شهری، مهاجرت روستائیان به شهرها، فرسایش خاک، چرای بی رویه دام در مراتع نقاط روستایی، فقدان امکانات، زیرساخت‏ها، تجهیزات و ابزارهای لازم برای مقابله با انواع حوادث و سوانح مترقبه و غیرمترقبه، ضرورت توجه به مدیریت بحران در نقاط روستایی را دوچندان کرده است.

مجموعه حاضر دربرگیرنده مطالبی است که به اصول، مبانی و روش‏ های مدیریت بحران می‏ پردازد و همگان را با آن آشنا می‏سازد. کارشناس و مدیران بحران با شناخت این مباحث، جایگاه خود را در مجموعه مدیریت سوانح شناخته و در کاستن اثرات، پیامدها و زیان ناشی از حوادث نقش مؤثری ایفا می ‏نمایند.

 


 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه