حجم: MB

نویسنده: دکتر علی عسگری، پدرام رخشانی و اکبر اسماعیلی

انتشارات سازمان شهرداری های کشور    (1391)      322 صفحه       7500 تومان     تلفن: 63909

گسترش شهرنشینی و مسائل و مشکلات خاص زندگی شهری، بیش از پیش ضرورت توجه همه جانبه به راهبردهای سودمند برای بهینه سازی زندگی ساکنان شهرها را لازم ساخته است. در میان عوامل تاثیرگذار در شهرها مانند محیط زیست شهری، حمل و نقل شهری، ایمنی شهری و برنامه ریزی شهری، یک عامل بسیار مهم که تاثیر فزاینده و تعیین کننده ای بر دیگر عوامل سازنده زندگی شهری دارد، مدیریت شهری است.

به منظور انتشار دست آوردهای جدید علمی و عملی در زمینه های مختلف مدیریت شهری، پژوهشکده مدیریت شهری و روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اقدام به انتشار کتاب GIS در مدیریت بحران شهری نموده است. این کتاب در 6 فصل تهیه شده و فصول این کتاب عبارتند از: فصل اول: بکارگیری سیستم های جغرافیایی در مدیریت بحران و سوانح، فصل دوم: بازنمایی حوادث طبیعی و تجزیه و تحلیل آسیب پذیری، فصل سوم: تهیه نقشه ترکیبی خطرات و بلایای انسان ساز، فصل چهارم: برنامه ریزی پناهگاه های اسکان موقت، فصل پنجم: برآورد خسارت با استفاده از GIS، فصل ششم پیشگیری و کاهش اثرات بحران و جبران خسارات اجتناب ناپذیر آن.

 


 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه