حجم: MB

نویسنده: دکتر حسن هویدی

انتشارات آوای قلم     (1390)     712 صفحه      17500 تومان     تلفن: 66965396

تاکنون صدها کتاب و مقاله درباره محیط‏ زیست و آلودگی‏های آن عرضه گریده است. کنفرانس‏ها و همایش‏های ملی و بین‏ المللی در سراسر جهان به این مهم پرداخته‏ اند. متخصصان و کارشناسان رشته‏ های گوناگون محیط‏ زیست از مشکلات بزرگی چون آلودگی هوا، پدیده خطرناک باران‏های اسیدی و گازهای گلخانه‏ ای، خطرات تشعشعات ماوراء بنفش، تقلیل و آلودگی آب‏های زیرزمینی و سطحی، رودخانه‏ ها، دریاها و اقیانوس به وسیله زباله‏ ها و فاضلاب‏های صنعتی، آلودگی‏ های نفتی و نابودی تدریجی جنگل‏ها، مراتع و نقاط سرسبز زمین سخن گفته و مطالب متعدد و نوین را به رشته تحریر در آورده‏ اند. حقوقدانان و کارشناسان حقوقی محیط‏ زیست نیز در این وادی دست به هم داده و قوانین زیادی را در سطح ملی و بین‏ المللی برای مهار دست‏اندازی‏ های بی‏ مورد به طبیعت و حفاظت از محیط‏ زیست وضع نموده‏ اند. لازم به ذکر است که بیشترین سهم در آلودگی‏ های محیط‏ زیست نصیب جوامعی صنعتی می‏باشد که بیشتر از همه در دفاع از طبیعت و محیط زیست قدم برداشته‏ اند. اما با وجود این همه بحث‏های علمی و توصیه‏ های اکید در مورد مسائل محیط‏ زیست و پیشگیری و کنترل آلودگی‏های آن روز به روز این گونه مشکلات بیشتر شده و حتی کشورهای صاحب علم و تکنولوژی نیز با این مشکل دست و پنجه نرم کرده و حتی پس از آغاز انقلاب صنعتی نیز این مشکلات را به دیگر نقاط زمین صادر نموده و همچنان ادامه دارد.

کتاب شناخت، پیشگیری و کنترل آلودگی‏های محیط‏زیست حاصل کوششی است که به منظور تدوین یک کتاب جامع در این زمینه با وجود موارد مطروحه به انجام رسیده است.

 


 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه