حجم: MB

مترجم: دکتر سید حسین داودی

انتشارات مرکز آموزش و تحقیقات صنعتی ایران      (1391)     387 صفحه     15000 تومان تلفن: 88300973

این کتاب برای آن دسته از کارکنان صنعت است که در رابطه با محیط‏ زیست و نحوه مواجه شدن صنعت با آن دارای اطلاعات کمی می‏باشند و یا هیچگونه آموزشی ندیده‏ اند. فصل اول این کتاب نگاه کوتاه به این مقولات دارد. فصل دوم بر جنبه‏ های مختلف حفاری و عملیات تولید متمرکز می‏شود در حالیکه در فصل سوم اثرات ویژه زیست‏ محیطی این عملیات را بررسی می‏نماید. فصل چهارم راه‏ های حمل و انتقال مواد سمی از سایت‏ های رها شده و نحوه دور ریختن آنها را مورد بحث و بررسی قرار می‏دهد. در فصل پنجم، با برنامه‏ ریزی و مدیریت فعالیت‏ هایی که می‏تواند بدون اخلال در مراحل این عملیات موجب حذف یا به حداقل رساندن اثرات زیست محیطی شود، آشنا می‏شویم.

فصل ششم فرآوری مواد زاید ناشی از حفاری و عملیات را شامل می‏شود و اینکه چگونه می‏توانیم قبل از دورریزی و یا حذف نهایی، سمیت و حجم آن را کاهش دهیم. فصل هفتم، روش‏ های مختلف دفع را برای مواد متنوع صنعت نفت نشان می‏دهد. فصل آخر، تکنولوژی‏ های قابل دسترسی که می‏ تواند در سایت‏های آلوده با مواد نفتی برای بهسازی بکار رود را بازنگری می‏کند. در بخش ضمیمه‏ ها، زیست‏گاه‏ های حساس و رهاسازی فراساحلی نفت

 


 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه