حجم: MB

نویسندگان: دکتر رضا غلام نیا، مهندس ندا هاشمی، مهندس ایمان فرهی

انتشارات فن آوران      (1393)      200 صفحه     12000 تومان      تلفن: 66953998

در دنیای امروزی ارتقاء بهره‏ وری برای امكان حضور و ادامه آن در صحنه رقابت، امری الزامی است. در همین راستا وجود محیط‏ های كاری ایمن یكی از مهمترین مؤلفه‏ های لازم برای رسیدن به بهبود مستمر بهره ‏وری بشمار می‏رود. از طرف دیگر با افزایش سرعت توسعه علوم و معرفی مواد و فن آوری‏های جدید، در هر لحظه معضلات جدیدتری در محیط‏های كاری پدیدار می‏شود كه مطمینا مقابله با آنها و كنترل ریسك‏های غیر قابل قبولشان، نیازمند آگاهی از رویكردها، شیوه‏ ها و تكنیك‏ های جدید در این حیطه است.

هرچند كه در دهه‏ های اخیر با گسترش پهنه‏ های علوم و دستیابی به فن‏آوری‏ های مدرن، روز به روز از معضلات و گرفتاری‏های انسان كاسته می‏شود ولی كم توجهی به اصول بنیادی و اولیه توسعه پایدار باعث شده كه همچنان تعداد بی‏شماری در محیط‏های كار، زندگی روزمره، مسیرهای مختلف، تفریح و... جان خود را از دست بدهند، حجم عظیمی از دارایی‏های سخت افزاری از بین برود، صدمات جبران ناپذیری بر محیط زیست وارد گردد و یا اعتبار چندین ساله سازمان‏ها و حتی جامعه خدشه دار شود.

با تمامی دغدغه‏ هایی كه در خصوص دستیابی به كاهش ریسك و مخاطراتی كه در محیط‏های مختلف، من جمله محیط‏های كاری در ابعاد مختلف با آن مواجه می‏باشیم، برآن شدیم تا كتاب حاضر را كه مشتمل بر اطلاعات جامعی در خصوص ارزیابی ریسك با استفاده از مدل های سلسله مراتب فازی می باشد، ترجمه نماییم و امید می‏رود كه محتوای این كتاب علاوه بر محافل دانشگاهی، در عرصه صنعت نیز مورد كاربرد قرار گیرد.

 


 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه