حجم: MB

تالیف: ویدا زراوشانی

انتشارات فن ‏آوران     (1389)     72 صفحه     2000 تومان     تلفن: 66953998

در دنیای مترقی امروز که هر لحظه پدیده تازه‏ ای تجربه می‏شود، لاجرم انسان نیز دستخوش حوادث متفاوتی قرار می‏گرد. در این میان محیط کار بخش مهمی از زندگی روزمره انسان‏ها را در خود جای می‏دهد. هر سیستم کاری شامل انسان، تجهیزات، مواد، فرآیندها و دستورالعمل‏ها و محیط کار است که جهت رسیدن به هدفی خاص در حال تعامل با یکدیگر هستند.

حوادث و بیماری‏های شغلی محصولات ناخواسته محیط کار هستند که گاهی در این تعاملات به وقوع می‏پیوندند و هزینه‏ های سنگینی را متحمل سیستم می‏کنند. بنابراین شناسایی عوامل خطرآفرین در محیط کار از اهمیت خاصی برخوردار است. با استفاده از تکنیک‏ های ارزیابی ریسک می‏توان خطرات موجود در محیط کار را شناسایی، ارزیابی، ارزشیابی، کنترل و سپس بازنگری کرد. با توجه به وجود بیش از 100 نوع تکنیک مختلف ارزیابی ریسک، در این کتاب سعی گردیده تا زمینه آشنایی با تکنیک ردیابی انرژی و آنالیز موانع (ETBA) فراهم شود.

 


 

خبرنامه

اطلاعات تماسی

تلفن : ۰۲۱۲۲۹۲۴۹۸۷

ایمیل :‌ info [@] safetymmesage [dot] com

درباره پیام ایمنی

فعاليت سايت پیام ایمنی از سال 1382 همزمان با انتشار نشریه پیام ایمنی آغاز گرديد. هدف ما از طراحی اين سايت، ايجاد مرجعی کامل و كارآمد از موضوعات ایمنی، بهداشت، محیط‏ زیست و آتش‏ نشانی، به منظور رفع نياز محققين و علاقمندان در كشور است.


طراحی سایت و طراحی گرافیک توسط استودیو طراحی حاشیه